Ankara'dan İstanbul'a AmbarBüyükşehirlerde nakliye ve lojistik ihtiyaçlar küçük şehirlere göre çok daha fazladır. Bu yüzden kargo ve lojistik şirketlerine rakip olarak ambar nakliye sisteminden söz edebiliriz. Aslında bu her ne kadar Türkiye’nin tüm şehirlerinde uygulanan bir metot olsa da Ankaradan İstanbula ambar çok daha sık söz konusudur. Arz ve talebin yoğunluğu bunun temelinde yatar.

Kargoda veya lojistik şirketlerinde ücretlendirmeler oldukça farklı olabilir. Boyutları büyük ağır bir gönderiyi kargo şirketleri kabul etmeyebilir. Lojistik firmaları ise bir arabanın dolu haliyle tek yük hali için aynı ücretlendirme ile size gelebilir. Ankara’dan İstanbul’a ambar tam bu noktada kurtarıcınız olabilir.

Ankara İstanbul Ambar Nedir?

Ankara İstanbul ambar denildiğinde daha önce hiç duymadıysanız anlamlandıramayacağınız bir kelime öbeğiyle karşılaşırsınız. Aslında bu sistem temelde tır ve kamyonlarla şehirlerarası taşımacılık yapılan alanlar için kullanılır. Ambar sizin ya da başkalarının farklı bir şehre göndermek istediği yüklerin toplandığı alandır.

Buradan her gün farklı şehirlere farklı saatlerde hareket eden kamyonlar ve tırlar bulunur. Siz göndermek istediğiniz ürünü ambara bırakırsınız ve ambar makbuzuyla beraber hesaplanan ücreti ödersiniz. Ondan sonraki süreçler ise ambar tarafından yürütülür. Uygun olan sefer ayarlanarak hangi araca yüklenecekse nakliye işlemine hazır hale getirilir. Ardından gün içerisinde belirlenmiş hareket saatinde hedef şehre nakliye işlemi başlar. Ankara İstanbul ambar nakliyesi temelde sizinle birlikte pek çok kişinin yükünü aynı anda taşımayı amaçlayan sistemdir.

Ankara İstanbul Ambar Araçları

Ankara’dan İstanbul’a ambar nakliyesi pek çok farklı araçla yapılabilmektedir. Eğer göndereceğiniz ürünler nispeten küçükse ve bir kamyonu doldurmuyorsa farklı kişilerin gönderileriyle aynı araca yüklenir. Aynı araçla hedef şehir aynı olduğu müddetçe birlikte hareket eder. Hedef noktasında da alıcı tarafından teslim alınır.

Ancak lojistik dünyasında ofis taşıma, fabrika taşıma, hastane taşıma gibi pek çok özel talep söz konusu olduğundan buna uygun araç temini yapılabilir. Eşyalarınıza bağlı olarak kamyonet, tek bir kamyonun sizin yükünüz için tahsis edilmesi ya da bir tır tahsis edilmesi söz konusu olabilir. Üstelik tüm bunları Ankaradan İstanbula ambar nakliyesi ile çok uygun fiyatlara yapmanız mümkündür.